Проектът „Заедно с природата“ е в рамките на Националната кампания „Чиста околна среда 2024“ и конкурса „Обичам природата и аз участвам“. Осигурено е финансиране в размер на 7 500 лв. от Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда (ПУДООС). Включва създаване на градинка за билки и подправки, обогатяващи детското меню, допълнително озеленяване и реновиране на съществуващите зелени пространства, обособяване на терен за компостиране на листни и тревни отпадъци, монтиране на нови съоръжения за учене, спорт и игри в двора на филиала в с. Айдемир.
Целта на проекта е да се формира устойчиво екологично отношение с природната среда, укрепване на физическото и психическо здраве на децата чрез нови възможности за учене, спортуване, игри и творчески занимания на открито. Срокът за изпълнение на дейностите е 31.12.2024 г.
Проект BG05SFPR001-1.003-0001 „Силен старт“, финансиран по Програма „Образование“ 2021-2027 г. По проекта се предоставя допълнителна подкрепа за личностно развитие на деца със СОП, в риск, с хронични заболявания и изявени дарби за трайното приобщаване в предучилищното образование. Чрез финансирането на тази дейност ще се подобрят възможностите за осъществяване индивидуална и групова работа за психо-социална рехабилитация, както за подкрепа на развитие на интересите и способностите на децата с изявени дарби. На фокус е и достъпът и трайното приобщаване на деца в предучилищното образование, за да се намали броят на отпаднали от образователната система. Още на ниво градина или ясла децата ще бъдат включвани в допълнителни обучения, занимания по интереси, спортни занимания, дейности, свързани с опазване на природата и др.
Обхваща периода 2024 – 2027 г.
Равен достъп до училищно образование
Проект № BG05M2OP001-5.001-0001 „Равен достъп до училищно образование в условията на кризи“, финансиран от Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“ 2014-2020г., съфинансиран е от Европейския съюз чрез Европейските структури и инвестиционни фондове с конкретен бенефициент – Министерството на образованието и науката. Основната цел на проекта е да не се допусне прекъсване на образователния процес и приобщаващото образование в условията на кризи, да се осигурят условия за ефективност на образованието, да се противодейства на риска от отпадане в ситуация на обучение от разстояние. В детската градина специализиран екип предоставя обща и допълнителна подкрепа на нуждаещи се деца за тяхното приобщаване и личностно развитие. Край на проекта – м. декември 2023 г.
„Училищен плод“ и „Училищно мляко“
Традиционно Детска градина „Мир“ кандидатства и участва в националните схеми „Училищен плод“ и „Училищно мляко“ на Държавен фонд „Земеделие“. Те имат за цел да бъдат подобрени хранителните навици и повишена консумацията на плодове и зеленчуци, мляко и млечни продукти при децата, съобразно изискванията за здравословно хранене. Храните се предоставят безвъзмездно и се дават на децата като междинна закуска в дневния режим.