От семенцето до градината – обучение чрез практика

Facebooktwitterpinterestmail
По проект „Здрави и щастливи цяла година“ по НП „Хубаво е в детската градина“ продължаваме с грижата и обогатяването на нашите градинки с подправки и билки.
Преди месец засяхме семенца на целина и чубрица. Децата с интерес наблюдаваха как поникват, растат и се променят всеки ден, като полагаха грижи за тях.
Днес направихме следващата важна стъпка — разсадихме младите растения в градинката, където вече отглеждаме магданоз, копър, девесил (лющян) и джоджен. Билковата ни градина обогатихме с хибискус, от който се приготвя ароматният чай каркаде.

Така децата не само се учат как се отглеждат растения, но и развиват търпение, отговорност и любов към природата.

Повече снимки ТУК.
Facebooktwitterpinterestmail
Публикувано в За вас, родители, Новини, Проекти с етикети , , . Постоянна връзка.