По проект „Здрави и щастливи цяла година“ по НП „Хубаво е в детската градина“ продължаваме с грижата и обогатяването на нашите градинки с подправки и билки.Преди месец засяхме семенца на целина и чубрица. Децата с интерес наблюдаваха как поникват, растат и се променят всеки ден, като полагаха грижи за тях.
Днес направихме следващата важна стъпка — разсадихме младите растения в градинката, където вече отглеждаме магданоз, копър, девесил (лющян) и джоджен. Билковата ни градина обогатихме с хибискус, от който се приготвя ароматният чай каркаде.
Така децата не само се учат как се отглеждат растения, но и развиват търпение, отговорност и любов към природата.
Повече снимки ТУК.




